New Century Classics, Mijagi i unit: Laundry na FabrySCENIE.

classicaW sobotni majowy wieczór o godz. 20:00 na fabrySCENIE będzie można usłyszeć trzy ciekawe i niezwykle różne formacje muzyczne.

Jako pierwsi tego wieczoru zagrają młodzi wykonawcy z  Unit: Laundry. Jest to  zespół założony przez dwóch braci- Maćka i Piotrka  tylko po to, by grać energicznego, żywiołowego, radosnego i pełnego optymizmu pop-punka. Rozpoczęcie swojej twórczości datują na koniec 2006 roku. Początkowo bracia grali razem z Łukaszem oraz Paulina, która w owym czasie poza gra na basie zajmowała się śpiewem. Po pierwszym, prymitywnym nagraniu skład zasiliła nowa wokalistka, również Paulina, która około roku później została zastąpiona przez Magdę. Obecnie zespól zajmuje się promocją świeżo  nagranego Dema.

Po porcji optymistycznego pop-punka przeniesiemy się wraz z Mijagi z Radomia w inną rzeczywistość. Tu wszystko zawsze opiera się  na rytmie, na jego zawirowaniach,  nieodpartej pokusie łamania wszystkich klasycznych schematów i kanony, na tym, by ubierać słowa w muzykę która pozwoli słuchaczowi chociaż na chwile odwiedzić inną rzeczywistość. Ich utwory przesiąknięte są gitarową agresją i psychodelią, dla jednych bardzo mroczni, dla innych zbyt awangardowi, ale na pewno warci posłuchania w naszej szarej rzeczywistości.

Na koniec zagra gwiazda wieczoru- zespół New Century Classics, który według amerykańskiego portalu internetowego Silent Ballet poświęconego muzyce post rockowej jest drugim najlepiej zapowiadającym się zespołem 2009 roku. Pięć osób, każda z innego zakątka świata. W składzie kapeli obywatele Polski, Kanady, USA i Włoch. W sklepie ich muzykę znajdziecie na półce z napisem “post-rock”. Zespół  założony został w 2006 roku, kierowała nimi prawdziwa miłość do muzyki oraz pragnienie tworzenia jej przy użyciu możliwie jak największej ilości instrumentów.
NCC poszukują swego brzmienia, stylistycznie oscylując w okolicach post-rocka i instrumentalnego popu. Sami jednak z dystansem odnoszą się do definicji gatunkowych, uważając, iż stały się one ograniczeniem dla żywej muzyki.

23.05.2009 | 20:00 fabrySCENA

No comments yet

Leave a Reply