Czesko – polskie granie na fabryscenie.

Selfbrush, Sorry Boys i capitan commodore na FabrySCENIE!

plakat_koncertW sobotni wieczór 12 września o godz. 19:00 fabrySCENA po raz kolejny zaprezentuje łódzkiej publiczności odważny zestaw koncertowy. Stowarzyszenie Fabrykancka zaprasza na wędrówkę muzyczną od Country przez Indie do muzyki elektronicznej.

Koncert rozpocznie Selfbrush’a (http://www.myspace.com/selfbrush) gość Fabrysceny z Czech, będzie to jego pierwszy występ przed łódzka publicznością. Uważany za jednego z najlepszych songwriterów w naszej części Europy. Najczęściej koncertujący w Polsce czeski artysta, wystąpił w naszym kraju ponad 20 razy zbierając wiele pozytywnych recenzji oraz grupkę fanów i fanek (zwłaszcza fanek). SelFbrush naprawdę nazywa się Vaclav Havelka, jest ważną postacią czeskiej sceny alternatywnej. Obdarzony pięknym głosem występuje solo, z gitarą. Na co dzień mieszka w Pradze, gdzie czasami śpiewa z zespołem Please The Trees (alternatywny rock).

”Czesi też grają alternatywę i mają jej naprawdę godnego reprezentanta. Występuje jako SelFbrush. Nie jest u nas specjalnie znany, ale spokojnie można o nim dzisiaj napisać, że to jeden z najbardziej obiecujących muzyków z tej części Europy. Jego pierwszy występ w Krakowie podczas Wieczoru Songwriterów był jednym wielkim znakiem zapytania. Kiedy w końcu zagrał, powalił wszystkich. Słychać u niego zarówno cytaty ze starego dobrego folkowego grania spod znaku Boba Dylana jak i sporo nowszych inspiracji.”
Mariusz Wiatrak, „Gazeta Wyborcza – Kraków”

Po dawce pięknego męskiego głosu, czas na równie świetny ale tym razem damski głos Izabeli Komoszyńskiej wokalistki warszawskiego zespołu Sorry Boys (http://www.myspace.com/sorryboysmusic), który powstał w 2006 i jest już dobrze znany na polskiej scenie niezależnej. W skład zespołu wraz z Izabelą wchodzi pięcioro różnych muzyków z różnych projektów, którzy odnaleźli swoje miejsce właśnie w Sorry Boys. Dziś mają na swoim koncie dziesiątki koncertów, komplet nagród i wyróżnień. Znaki rozpoznawcze zespołu to oryginalne brzmienie, charyzmatyczne gitary i wokalistka o niezwykłym głosie. Utwory zespołu znalazły się na cenionych składankach; m.in: „We Are From Poland vol. 2”, „We Are From Poland vol. 4”, „Minimax pl 5”. Obecnie Sorry Boys przygotowuje materiał na debiutancką płytę, która ma ukazać się jesienią 2009 roku.

Koncertowy zestaw zamknie Capitan Commodore z Łodzi (http://www.myspace.com/capitancommodore), którego celem jest nieustanny muzyczny rozwój. Każdy nowy materiał jest wycieczką w inną stronę muzycznego uniwersum. Zaczynał od 8bitowego stylu, potem puścił oko do Retro Elektroniki i Avant popu (płyta „Disco Polo”). Dla portalu WEF przygotował materiał elektroakustyczny „Elektromikrofon”, następnie minimal elektro i elementami funk w projekcie Elektrik Boy. Aktualnie pracuję nad nowym materiałem dla nowego wydawcy.

12.09.2009 | 19:00 fabrySCENA (HTTP://WWW.MYSPACE.COM/FABRYSCENA)

Piotrkowska 138/140 Fabryka F. Ramicha – wejście od Piotrkowskiej (”Chinatown” ) lub Roosevelta 10.)

WSTĘP: 12 PLN

No comments yet

Leave a Reply