Jak założyć firmę?

Czyli przewodnik przedsiębiorczości już na stronie www.kreatywnisamozatrudnieni.pl
W zakładce PRZEWODNIK PRZEDSIĘBIORCZOŚCI publikować będziemy najważniejsze informacje, które pomogą wszystkim chcącym pracować na własny rachunek podjąć decyzję o założeniu własnej firmy. Wyjaśnimy najważniejsze definicje oraz główne pytania, które pojawiają się przed rozpoczęciem działalności gospodarczej.

W Przewodniku między innymi: pojęcie przedsiębiorcy i działalności gospodarczej, formy prawne prowadzenia działalności gospodarczej, ograniczenia w swobodzie prowadzenia działalności gospodarczej, podstawowe prawa przedsiębiorcy.

„Opracowanie ma na celu przybliżenie podstawowych zasad prawnych prowadzenia działalności gospodarczej. Wyjaśniono w nim podstawowe pojęcia, co ułatwia rozpoczęcie własnej działalności oraz pomaga w wyborze odpowiedniej formy jej prowadzenia i opodatkowania.

Z całą pewnością należy stwierdzić, że nieznajomość podstawowych zasad rządzących działalnością gospodarczą często staje się przeszkodą w rozpoczęciu prowadzenia własnej firmy. Opinie o szczególnym skomplikowaniu zasad prawnych, którym muszą podporządkować się młodzi przedsiębiorcy, a także przeświadczenie
o tym, że działalność gospodarcza przeznaczona jest dla osób posiadających biegłą wiedzę z zakresu prawa i ekonomii, zniechęcają do podjęcia próby realizacji pomysłów biznesowych. Oczywiście, należy zaznaczyć, że w prowadzenie każdej działalności gospodarczej wpisane jest ryzyko. Nie ma biznesu dającego stuprocentową gwarancję sukcesu, a z doświadczeń przedsiębiorców z wieloletnim stażem wynika, że im lepsza wizja sukcesu, tym częściej okazuje się, iż koncepcja nie została szczegółowo przeanalizowana.” (…)
Autor opracowania : Tomasz Grudziński
Prawnik, dyplomowany księgowy, asystent biegłego rewidenta w BDB AGOS Usługi Audytorskie Finansowo-Księgowe Doradztwo Sp. z o.o. w Łodzi. Specjalista w zakresie opodatkowania i rachunkowości podmiotów gospodarczych. Wykładowca i autor programów szkoleniowych z zakresu rachunkowości, prawa gospodarczego i podatkowego. Współpracuje z Urzędem Miasta Łodzi w zakresie realizacji systemu doradztwa i szkoleń dla przedsiębiorców z regionu łódzkiego.

………………………………………………………………………………………………………………..
Zostań fanem Kreatywnych Samozatrudnionych! Na profilu KS wszelkie nowości
z portalu. Informacje o wywiadach, aktualnościach i nowościach w Poradniku Przedsiębiorczości.
Jeżeli:
– chcesz otrzymywać nowości z portalu Kreatywnych Samozatrudnionych
– interesujesz się sektorem kreatywnym (oraz kulturą) i chcesz poznać firmy, które w nim działają
– chcesz założyć własną firmę i szukasz informacji jak to zrobić
– chcesz wiedzieć kto i ile daje na własny biznes (baza instytucji udzielających dotacji na start)
– chcesz wiedzieć co to jest „przedsiębiorczość w kulturze”
– chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami oraz opiniami
koniecznie zostań fanem portalu na Facebooku.
http://www.facebook.pl/pages/Kreatywni-Samozatrudnieni/112038172078

No comments yet

Leave a Reply