„Homo ludens” – Karolina Żyniewicz


W październiku przestrzeń Galerii FabrySTREFA zapełnią istoty rodem z horroru science-fiction. Na szczęście niepokojące organiczne formy nie są dziełem szalonego genetyka, lecz instalacją przygotowaną przez Karolinę Żyniewicz.

ZaproszenieArtystkę tę fascynuje ludzkie ciało jako materia zmagająca się z czasem, pełna niedoskonałości, podatna na wpływ otoczenia. Za szczególnie cenne Karolina uznaje wnioski płynące z obserwacji stanów patologicznych i deformacji. W swoich pracach lubi eksperymentować, symulując zachodzące w organizmie procesy i reakcje. Dlatego tworzone przez nią obiekty można nie tylko zobaczyć i dotknąć, ale również poczuć.

,,Homo ludens” w Galerii FabrySTREFA będzie intrygującym zestawieniem poprzemysłowej przestrzeni i ,,biologicznych” obiektów. Artystkę interesuje prezentowanie prac w rozmaitych, często nietypowych miejscach oraz współpraca z pozaartystycznymi instytucjami – ze względu na fascynację ludzkim ciałem są to zarówno placówki naukowe, jak i zakłady przemysłowe.

Karolina Żyniewicz urodziła się w 1984 roku w Skierniewicach. W 2004 roku rozpoczęła studia na Wydziale Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jej prace były pokazywane na wystawach zbiorowych m.in. w Czechach, Bułgarii i na Słowacji. Wystawa w Galerii FabrySTREFA jest realizacją w ramach pracy dyplomowej w Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych prof. M. Wagnera, ad. B. Wajberga i mgr A. Mikołajczyk.

OTWARCIE
22.10.09 godzina 19:00

FabrySTREFA
Piotrkowska 138/140, Fabryka F. Ramicha – wejście od Piotrkowskiej przez ,,Chinatown” lub od Roosevelta 10.

Wystawa czynna:
piątek – niedziela 18.00 – 20.00, do końca października.

Wstęp wolny.

No comments yet

Leave a Reply