FabrySCENA vol.6 / Let The Boy Decide i Peter J. Birch cdn.

Koncert którego nie można ominąć 17 kwietnia na fabryscenie o 20:00 usłyszymy trochę indie folku i alternatywnego rocka. Zobaczymy grupę która niby tkwi w muzycznym podziemiu, ale już ma spory radiowy potencjał. Wszystko to dzięki wizycie zespołu Let The Boy Decide i Petera J. Birch’a na fabryscenie.

Zespół Let The Boy Decide wrócił na scenę niezależną po dwuletniej przerwie. W odświeżonym składzie, z nową płytą, z jeszcze lepszymi utworami. Ich brzmienie to połączenie alternatywnego rocka z amerykańskim folkiem i alt country. Wyraźnie słychać inspiracje takimi zespołami jak Magnolia Electric czy Lambchop. Instrumentarium rockowe uzupełniają ciepłe brzmienia pianina rhodes oraz trąbki i gitary lap steel. Te urozmaicenia dodają muzyce wielowątkowości i oryginalności. Nad całością unosi się oniryczny głos wokalistki, wspomagany czasem przez męskie chórki.

YouTube Preview Image

„Album to dziesięć ciepłych kompozycji, do których chce się wracać. Wszystko składa się na klimat, który bezsprzecznie” był dla muzyków priorytetowy. To on jest tu głównym bohaterem
Martyna Zagórska, onet.pl

„Słuchając tych piosenek wielokrotnie czułem ciarki na plecach”
portal muzyczny We Are From Poland

„Album Let The Boy Decide to zgrabna polska odpowiedź na to wszystko, co w USA upchane jest do szufladki „Americana”. Grupa niby tkwi w muzycznym podziemiu, ale już ma spory radiowy potencjał. Są blisko ideału”
Robert Sankowski, „Gazeta Wyborcza”

Ostrzeszowska grupa wydała nakładem Locco Records/Borówka Music swój drugi album „Like The Earth, Like The Sun, Like The Ocean In The Night”. Płytę nagrano pod okiem Przemysława „Perły” Wejmanna, który produkował m.in. album Much „Terroromans”. Masteringiem zajął się Grzegorz Piwkowski (pracował m.in. przy nagraniach Myslovitz).

YouTube Preview Image

Natomiast Peter J. Birch to to tak naprawdę Piotr Jan Brzeziński. Urodzony w Brzegu Dolnym, zamieszkały i komponujący w Wołowie. Tegoroczny maturzysta, jego muzyka obraca się wokół akustycznego indie folku. Na twórczość Piotrka wielki wpływ mają tacy artyści jak Damien Rice, Rocky Votolato czy Damien Jurado. W kwietniu na sklepowe półki trafią pierwsze nagrania Piotrka. Debiutancką EP „In my Island” nagrał w studiu Przemysława „Perły” Wejmanna. Były muzyk Acid Drinkers produkował wcześniej m.in. album Much „Terroromans” oraz płyty takich grup jak Let The Boy Decide. „Perła” zajął się również miksem i masteringiem nagrań Piotrka. EP „In my Island” zawiera cztery utwory. Płyta trafi na rynek nakładem Locco Records/Borówka. Dotychczas Peter J. Birch dał raptem kilka koncertów, ale już zdążył wystąpić u boku zespołów Iowa Super Soccer, Twilite, Loco Star, a także SelFbrusha, Tymon Tymańskiego, Annie Rikje Rosenthal, ET Tumasona czy Romka Puchowskiego.

WSTĘP : 10 PLN

Rezerwacja biletów : tworzymy@fabrykancka.pl

No comments yet

Leave a Reply