FabrySCENA po raz siódmy

Siódma edycja fabrySCENY odbędzie się 5 czerwca o godzinie 20:00. Zagra 3moonboys, Paula i Karol oraz Wolfgang in a Truck.

3moonboys to bydgoska formacja, zaliczana do grona artystów kręgu rock’a alternatywnego. Grupa powstała w 2004 roku początkowo występując pod nazwą Piąta Strona Świata (do 2000 roku) i Charlie Sleeps (do roku 2004). 3moonboys tworzą: Marcin Karnowski – perkusja, Wojtek Kotwicki – gitara i śpiew, Miłosz Runge – syntezatory dźwięku, Piotr Michalski – gitara basowa. Czterej muzycy splatają poszczególne emocje w spójną, pulsującą całość, natomiast senno-marzycielski charakter ich muzyki otaczają gitarowym, często monolitycznym hałasem, wprawiającym w ruch wyobraźnię. „Tworzą rozległą przestrzeń, która rozciąga się gdzieś wysoko”. W ten sposób możemy się znaleźć w zupełnie innej rzeczywistości, do której łatwo jest potem wrócić myślami, chociażby stukając w szybę autobusu lub szeleszcząc poszczególnymi stronami czytanej przez nas książki.

Następny zespół jest jedną z większych niespodzianek 2009 roku na polskiej scenie muzycznej. Paula i Karol to samotni przedstawiciele indie-folku w Polsce. Dźwięki tworzone przez nich za pomocą gitary, skrzypiec i dwóch głosów są lekkie, radosne, pełne wdzięku i przede wszystkim zupełnie bezpretensjonalne. Karol Strzemieczny i Paula Bialska korzystają wyłącznie z akustycznych instrumentów . Od listopada 2009 roku Paula i Karol grają w rozszerzonym składzie, z odpowiedzialnym za ostatnie nagrania grupy Igorem Nikiforowem (członkiem zespołu Stwory), który wzbogacił dotychczasowe instrumentarium duetu (gitara, skrzypce, glockenspiel) o melodykę, harmonium i perkusję. W styczniu 2010 roku grupa wydała debiutancką EP-kę „Goodnight Warsaw”.

Po raz drugi na fabrySCENIE zagra Wolfgang in a Truck . Ich Muzyka wymyka się jednoznacznym kategoriom. Obecnie można w niej odnaleźć zarówno elementy tanecznego post-punka, jak i popowe melodie czy syntezatorowo-gitarowe ściany. Na koncercie zagrają kawałki z ep- ki która będzie miała swą premierę 24 mają. Wydana zostania nakładem labelu Cindie.

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ W NOWEJ PRZESTRZENI FABRYSTREFY NA NOWEJ FARBYSCENIE.

WSTĘP 10 PLN

No comments yet

Leave a Reply