Meeting Point

Meeting Point to seria spotkań artystów różnych dziedzin sztuki z przestrzenią, czasem, publicznością i sobą nawzajem. Performatywne kompozycje powstające we wspólnym doświadczaniu otoczenia, tworzone są w technice improwizacji i kompozycji w czasie rzeczywistym (instant composition).

Żywy akt tworzenia kompozycji wynika z szerokiej komunikatywności performerów, uwrażliwienia na zmiany, a tym samym zaufania w obecność miejsca i czasu. Wyzwanie i ryzyko generowane w performansie zamienia się w akt tworzenia wobec i w materii, gdzie wyzwalają się proste i głębokie relacje emocjonalne. Następuje spełnianie, wysokiej w hierarchii potrzeb, samo-aktualizacji i ciągłej obecności w czasie rzeczywistym.

Celem improwizacji nie jest konkretny, założony wcześniej produkt finalny, a raczej proces doświadczania czasu, miejsca i siebie, zarówno przez performerów, jak i widzów.

Otwarte Studium Improwizacji (OSI) tworzy doświadczalną przestrzeń dla technik improwizacji i kompozycji w czasie rzeczywistym (instant composition), które są nowymi narzędziami w procesie twórczym teatru ruchu, teatru dramatycznego, muzyki i innych dziedzin współczesnej kultury i sztuki. W ramach OSI odbywają się projekty artystyczne w formie spektakli/performance w przestrzeniach miejskich i teatrach, warsztaty improwizacji, jam sessions, produkcje teatralne i projekty społeczne.

Performerzy:

Lola Silvestro – ruch/movement [Argentyna]
Konrad Szymański – ruch/movement [Polska/Holandia]

Piotr Gwadera – perkusja/percussion [Polska] – Almost Dead Celebrities
Łukasz Lach – wokal/vocal [Polska] – Almost Dead Celebrities
Paweł Cieślak – mini moog[Polska] – Almost Dead Celebrities

Maciej Nierychlewski – video visuals [Polska] – AD/HD Live Anlog Video
Mieszko Saktura– video visual [Polska] – AD/HD Live Anlog Video

Biografie artystów

Lola Silvestro
– performer, tancerka, shiatsu masseur. W Argentynie współpracowała z malarzami Candelaria Silvestro i Fratticelli Roque. Podczas pobytu w Holandii zaangażowała się w pracę z tancerzami tańca współczesnego i tworzeniem wspólnie z muzykami, m. in. w projektach Baila Louca w Holandii, a obecnie w Otwartym Studium Improwizacji. Mieszka w Łodzi. Nauczyciel tanga argentyńskiego.

Konrad Szymański – performer, tancerz, choreograf i fotograf ruchu; absolwent Akademii Tańca w Rotterdamie; założyciel Otwartego Studium
Improwizacji; improwizację wykorzystuje jako narzędzie tworzenia i ćwiczenia świadomości ruchu w teatrze sztuk performatywnych. Interesuje się bezpośrednim kontaktem z widzem, tworząc performance uliczny i teatralny w technice kompozycji w czasie rzeczywistym, jak i instalacje multidyscyplinarne.

Almost Dead Celebrities – Paweł Cieślak, Łukasz Lach i Piotr Gwadera

Piotr Gwadera– perkusista, akordeonista, kompozytor muzyki filmowej; współtworzył w zespołach Blisko Pola, Soniamiki, Almost Dead Celebrities, czy L. Stadt. Wspólnie z Karolem Gadzało i Piotrem Łyszkiewiczem założył kolektyw muzyki improwizowanej PKP. Brał udział w projektach artystycznych teatru tańca współczesnego i improwizacji.

AD/HD Live Anlog Video – Mieszko Saktura i Maciej Nierychlewski

AD/HD to efekt kreatywnej nadpobudliwości psychoruchowej Mieszka Saktury. Choroba rozwija się regularnie od roku 2003. Początkowo jako solowy projekt vj-ski oparty na autorskich pętlach z kategorii motion design. Loopy miksowane na żywo towarzyszą dzikim imprezom z takimi wariatami jak Noże, Frivolous, Jeff Samuel czy SLG. Z biegiem lat nadpobudliwość rozwinęła się w schizofrenię i kilka równoległych działań. W 2009 do analogowego projektu dołączył jeszcze bardziej nadpobudliwy w kręceniu pokrętłami Maciek Nierychlewski i obecnie AD/HD w wydaniu analogowym występuje jako duet. Obok cyfrowych animacji powstają wizualizacje oparte na podwójnych sprzężeniach zwrotnych, wzbogacanych o to, co aktualnie zmieści się do bagażnika.

Zapraszają:

MEETING POINT
Performance Improwizacji
www.meetingpointlodz.blogspot.com

fabrySTREFA

1 marzec 2011, Piotrkowska 138/140, Łódź
godz. 19.00 czas trwania: 40 min

wstęp wolny

No comments yet

Leave a Reply