KOSMOPOLITANIA 4-E SPOTKANIE

KIEDY: 11.04.2011 / 19.00 / fabrySTREFA

„ZAKAZANY OWOC NR 6” Film dokumentalny o Darku „Pale” Palinowskim, autorze okropnych, kultowych, punkowych komiksów. Sex, przemoc, antyklerykalizm, rozrywka – a to wszystko w 90 minutach pełnometrażowego filmu dokumentalnego


UWAGA SPOTKANIE Z TWÓRCĄ!!!!!!
PAŁĄ
poprowadzi
WIKTOR SKOK
I
SPRZEDAŻ
NAJNOWSZEJ ANTOLOGII WYDANEJ PRZEZ KULTURĘ GNIEWU „ZAKAZANY OWOC I BRACIA KOWALSCY W JEDNYM”
TWARDA OPRAWA, 135 STRON,
tylko za 40 zł!!!!!!
[ a cena okładkowa to 49,90]
więc nie zmarnujcie tej niepowtarzalnej okazji
i WEŹCIE ZE SOBĄ PIENIĄDZE bo WARTO!!!!!

EXTRA BONUS:
WENDY O. WILLIAMS
&
THE PLASMATICS
VIDEOS


WSTĘP WOLNY
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

„Zakazany owoc nr 6” – dokument o bohaterze komiksowej kontrkultury – Dariuszu „Pale” Palinowskim już niebawem będzie mógł cieszyć oczy widzów, spragnionych anegdot i historyjek z butnych czasów xerowanego undergroundu. Wypowiadają się twórcy filmu – Piotr Buratyński, Michał Kowalski i Dawid Śmigielski…
„Zakazany owoc nr 6” to pełnometrażowy (około 90 minut) film dokumentalny, opowiadający o Darku „Pale” Palinowskim – undergroundowym rysowniku punkowych komiksów, które tworzył w latach 90. Pała urodził się w roku 1969, w Lublinie. Na początku lat 80., jako nastolatek, związał się z subkulturą punk, która dopiero zaczęła się pojawiać w PRLu. Obecnie, w wieku 41 lat, jest osobą, która przeżyła swoje życie będąc cały czas związaną z tym ruchem. Jest żywą historią punk rocka w Polsce i chętnie dzieli się tą historią z nami. Udzielał się jako twórca zinów oraz wokalista takich zespołów jak „07 zgłoś się” czy „Amen”. W czasie transformacji systemowej zaczął rysować swoje pierwsze komiksy. Są to chaotyczne, wulgarne dzieła, które w bezlitosny sposób opisują otaczającą go rzeczywistość oraz samą scenę punk. Stworzył 5 numerów komiksowego zina pt. „Zakazany owoc”, stając się tym samym pionierem niezależnego komiksu w Polsce.

W 2000 roku zaprzestał rysowania. My, kręcąc o nim film dokumentalny stworzyliśmy swoisty suplement, który zdecydowaliśmy się nazwać „Zakazany owoc nr 6”. Jest to kolejny numer jego słynnego wydawnictwa, tylko w formie filmowej. Nadal jednak oddaje jego brudną, okropną, bezlitosną estetykę. Film jest historią jego życia jako punka, niezależnego rysownika, antyspołecznego ironisty. Dariusza „Pałę” Palinowskiego odkryliśmy w Toruniu w roku 2008. Od roku 2000 był uważany za zaginionego. Okazało się, że spędził kilka lat w Wielkiej Brytanii – żyjąc na sqotach, prowadząc nihilistyczny tryb życia. Z londyńskich squotów przywiózł swój materiał video, który wykorzystaliśmy w filmie. W roku 2010 Palinowski zdecydował się otworzyć w Toruniu sklep z komiksami o nazwie „Komix Gadżet Shop”. Przygotowania do otwarcia tego niezwykłego miejsca stanowią oś spajającą „Zakazany owoc nr 6”.

Nie zawiodła nas stara punkowa dewiza – „Do It Yourself”. Mimo braku odpowiednich środków koniecznych do realizacji filmowej, udało nam się doprowadzić nasz projekt do końca. Na temat twórczości Palinowskiego wypowiadają się „znane i lubiane” osoby z komiksowego światka. Kto taki? Dowiecie się oglądając „Zakazany owoc nr 6”. Film ilustruje ścieżka dźwiękowa, na którą składają się utwory najlepszych, młodych zespołów punk rockowych, oraz muzyka zespołu Darka – Lublińskiego „Amenu”. „Zakazany owoc nr 6” jest dziełem wulgarnym, niekiedy bluźnierczym, szokującym. Taki jednak jest nasz bohater. Uczciwa praca dokumentalistów nie pozwoliła nam na jakąkolwiek autocenzurę.

kontakt: zakazanyowocnr6@wp.pl
Le Kolektiff Negatif (Piotr Buratyński, Michał Kowalski, Dawid Śmigielski)

KIEDY: 11.04.2011 / 19.00 / fabrySTREFA

FabrySTREFA
http://www.fabrykancka.org
Piotrkowska 138/140 – ŁÓDŹ (w fabryce F. Ramischa i przyszłej inwestycji Piotrkowska Center) wejście od ul. Roosevelta 10.


No comments yet

Leave a Reply