Seks, punk, okropne komiksy.

Seks, przemoc, antyklerykalizm, rozrywka – to wszystko w 90 minutach filmu dokumentalnego „Zakazany owoc nr 6”, który będzie można obejrzeć w poniedziałek w FabrySTREFIE (ul. Piotrkowska 138/140, wejście od ul. Roosevelta 10). A to w ramach czwartej odsłony cyklu „Kosmopolitania”.
Bohaterem dokumentu jest Darek „Pała” Palinowski, autor kultowych punkowych komiksów. Palinowski jest żywą historią punk rocka w Polsce. W pierwszym pogo poturbowano go na początku lat 80., gdy był jeszcze nastolatkiem. Udzielał się jako twórca zinów oraz wokalista takich zespołów, jak 07 Zgłoś Się czy Amen. W czasie transformacji systemowej zaczął rysować komiksy. Od roku 2000 był uważany za zaginionego. Okazało się, że spędził kilka lat w Wielkiej Brytanii – żyjąc w skłotach i prowadząc nihilistyczny tryb życia. Dziś ma 41 lat i w poniedziałek będzie można go zapytać, czy wciąż – zgodnie z punkowym duchem – nie wierzy nikomu po trzydziestce. Po projekcji spotkanie ze znanym nie tylko w undergroundzie rysownikiem poprowadzi Wiktor Skok.

Podczas spotkania będzie można kupić w promocyjnej cenie antologię wydaną przez Kulturę Gniewu pt. „Zakazany owoc i bracia Kowalscy w jednym”. Dodatkowe atrakcje to projekcje wideo z udziałem Wendy O. Williams i The Plasmatics. Wstęp wolny.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

No comments yet

Leave a Reply