Fabrykancka zapunktowała

W czwartek (30 czerwca) na oficjalnej uroczystości w willi Grohmana, stowarzyszenie Fabrykancka otrzymało „Punkt dla Łodzi”.

Celem „Punktu” jest wyróżnienie godnych naśladowania inwestycji, działań i inicjatyw wpływających pozytywnie na wygląd naszego miasta. Organizatorzy pragną „doceniać osoby podejmujące wysiłek w kierunku odmienienia własnego skrawka miasta, wyłamujące się spod norm bierności, marazmu, chaosu i akceptacji dla brzydoty”.

Wydarzenie określane jest przez organizatorów jako plebiscyt… choć według definicji słownika języka polskiego plebiscyt to: „głosowanie czytelników, słuchaczy lub widzów na osobę lub rzecz, która ich zdaniem jest najlepsza pod jakimś względem”. W tym wypadku ogół łodzian może jedynie zgłaszać nominacje. Uzasadnienie naszej nominacji brzmiało: „Za bezkompromisowość, niewchodzenie w układy i układziki oraz za Fabrystrefę”.

Nominacje są ostatecznie weryfikowane przez jury, które decyduje o przyznaniu „punktu”  i zgodności nominacji z regulaminem. Jury „Punktu dla Łodzi” zmieniło uzasadnienie, zastępując nowym: „Za ciekawą, niezależną przestrzeń dla ciekawych, niezależnych działań”…

Za nominację i wyróżnienie dziękujemy. Gratulujemy wszystkim laureatom w tym:

– Orange Property Group (mecenas FabrySTREFY) za odnowienie domu Edmunda Stefanusa (Jaracza  47 Prestige)

– Ubierz Alles!, którego pierwszą edycję gościliśmy w FabrySTREFIE

– Studio tańca improwizacje – które też się u nas pojawiło…

– Dom wydawniczy Księży Młyn – partner Fabrykanckiej

No comments yet

Leave a Reply