Plakaty FabySTREFY w Owocach i Warzywach.

Zapraszamy na przedostatni wernisaż przeglądu łódzkich grafików użytkowych Wektor/Pixel/2011. W czwartek, 18 sierpnia, o godz. 18 swoją wystawę otworzy Michał Justyna – autor m.in. serii charakterystycznych plakatów dla stowarzyszenia Fabrykancka oraz jego wiceprezes. :)

Michał Justyna rocznik 86 urodził się w Łodzi ukończył tutejszą Ogólnokształcącą Szkolę Sztuk Pięknych im Tadeusz Makowskiego. Potem wylądował na ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi na wydziale Sztuk Wizualnych. Obecnie szykuje się do obrony dyplomu z malarstwa i fotografii, zawodowo zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem graficznym.

Dużo czasu spędza w siedzibie magazynu Purpose gdzie zajmuje się składem i projektowaniem magazynu design_pl oraz montażem video itp. W między czasie zaprojektował publikacje „HAND MADE by POKL” którą na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego przygotował Magazyn Purpose – Przedsiębiorczość w kulturze.

Co do inspiracji ma ich wiele od banalnych po takie które są uzależnione od tego w jakim nastroju wstanie. Stara się nie być ignorantem dlatego w miarę możliwości śledzi to co się dziej w szeroko pojętej kulturze. Ma nadzieje że będzie mu dane projektować plakaty w przyszłości.

<>Na wystawie zaprezentuje głównie plakaty promujące koncerty na fabrySCENIE oprócz nich będzie można zobaczyć kilka plakatów z innych wydarzeń które odbyły się w fabrySTREFIE. Kluczowym założeniem przy projektowaniu plakatów dla fabrySTREFY było stworzenie spójnej i oryginalnej stylistyki która po pewnym czasie miała stać się rozpoznawalna i silnie kojarzona z tym miejscem. Stylistyka silnie nawiązuje do identyfikacji wizualnej stowarzyszenia Fabrykancka poprzez uwzględnienie w plakatach charakterystycznych dla niej elementów.

Motto które motywuje go do pracy „Żyjemy w epoce fachowców, którzy nie interesują się swoim fachem.” Peter Bichsel.

3 komentarze to “Plakaty FabySTREFY w Owocach i Warzywach.”

    Error thrown

    Call to undefined function ereg()