Kosmopolitania: 6- te spotkanie

Bez złudzeń, bez wiary w cokolwiek, bez mrzonek o polepszeniu życia w Afryce, Tybecie, bez deklaracji i wyrazów obrzydzenia nad zbrodniami szaleńców i narodów… Kosmopolitania jest na zakręcie, szuka swojego miejsca w rozpadającym się z sekundy na sekundę wszechświecie… Kosmopolitania chce teleportować się właśnie w te rejony graniastosłupa czasoprzestrzennego, w których szanse na jej wyzwolenie są jeszcze realne.

Kosmopolitania to cykliczne spotkania, wykłady, koncerty i wystawy. Celem wydarzenia jest poszukiwanie kosmopolifuturystycznego i nie tylko przejścia między ideami.

W programie 6-tej edycji odbędą się:

85. URODZINY JOHNA COLTRANE’A  (19:00, wstęp wolny)
Nie będzie tortu i świeczek. Pamięć genialnego saksofonisty uczcimy pokazem unikalnych nagrań z koncertów z lat 1961, 1963, 1965.

W urodzinowym programie również:
KONCERT ZESPOŁU THE KURWS (wstęp: 5 pln)


The Kurws powstało w maju 2008 roku, jako spontaniczna konsekwencja sesji ping-pongowej, która zeszła do podziemia, gdzie tkwi do dziś. Sięgnęli po brzmienia wyrastające z tradycji punk-rocka jak i rock’n’rolla, garage/surf, kraut-rocka, zgniłego funk, nowojorskiego no-wave czy brytyjskiej sceny post-punkowej.

The Kurws to punk, którego dosięgło przekleństwo postmodernizmu z całym dobrodziejstwem inwentarza. Z tym co rodzi się z fuzji i dekonstrukcji. Z ambicji, by wciąż pozostać świeżym i organicznym. To również zupełnie zwyczajny garażowy zespół, który bezczelnie podejmuje ryzyko kolektywnej improwizacji bez warsztatowego przygotowania, po cichu licząc na to, że się nie skompromituje – czytamy na oficjalnej stronie zespołu.

THE KURWS można posłuchać na stronie: www.kurws.com

 

SOUND DESIGN:  DJ  GARRAGE
Najmniej przewidywalny dj łódzkiej sceny,  specjalista od zaskakujących miksów i zderzeń dźwiękowych. W secie dla Kosmopolitanii obiecał zawrzeć rozmaite nawiązania do twórczości Johna Coltrane’a.

 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/event.php?eid=125310170885557

Organizator: SNJ i Stowarzyszenie Fabrykancka

No comments yet

Leave a Reply