8 zł zestaw – wystawa fotografii

Czy studencki obiad może stać się impulsem do stworzenia wystawy? Studenci fotografii z łódzkiej szkoły filmowej odpowiedzą na to pytanie twierdząco. „8 zł zestaw” to nawiązanie do wspólnych spotkań na obiadach, które nie tylko odżywiały, ale i ożywiały studencką twórczość.

Wystawa jest konfrontacją odmiennych wrażliwości i koncepcji, połączonych przez wspólne lata studiowania i zawiązane w tym okresie przyjaźnie. Sami studenci opisują siebie: „Nie mamy nazwy, bo nie umiemy jej ustalić. Nie mamy manifestu, bo nie kierujemy się tymi samymi wartościami artystycznymi. Jednakże budując swoje ja dbamy o to, aby wypełnić wszystkie role w mikrospołeczności, w której żyjemy, a rozwój każdego z nas pośrednio uwarunkowany jest kierunkiem rozwoju wszystkich pozostałych.” Choć sami studenci nie czują się spójną grupą artystyczną, to ich prace charakteryzują pewne wspólne elementy, przede wszystkim charakterystyczny dla łódzkiej „filmówki” szacunek dla artystycznego rzemiosła, połączony z odsłanianiem fotograficznych iluzji i konwencji.

Prace studentów zostaną zaprezentowane w łódzkiej FabrySTREFIE – miejscu powołanym do integrowania środowisk twórczych oraz wymiany poglądów i doświadczeń między młodymi artystami. To już kolejna inicjatywa studentów PWSFTVIT w siedzibie stowarzyszenia Fabrykancka. Zapraszamy!

Swoje prace zaprezentują: Franek Amer, Agata Berniak, Maciej Bujko, Nina Hajdorowicz, Kasia Iwańska, Monika Kryszyńska, Marysia Łukaszczyk, Igor Oleś, Igor Pisuk

Miejsce: Galeria FabrySTREFA ul. Piotrkowska 138/140

(Uwaga: wejście także od Roosevelta 10)

Otwarcie wystawy: 20 października 2011, godzina 18.00

Wystawa czynna: czwartek– sobota w godzinach 17.00-19.00, do 5  listopada.

Organizatorzy: studenci PWSFTVIT i Stowarzyszenie Fabrykancka

Mecenas FabrySTREFY: Orange Property Group

No comments yet

Leave a Reply