Dogadamy się – chcemy konsultacji społecznych

15 łódzkich organizacji pozarządowych nie zgadza się z formułą “internetowej ankiety” jako jedynej metody na konsultowanie rozmieszczenia stacji roweru miejskiego z mieszkańcami Łodzi Chciałoby się rzec: Łódź partycypacją stoi. Gdyby mierzyć jakość działań związanych z włączaniem mieszkańców we współdecydowanie o mieście liczbą artykułów na temat zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego – można pomyśleć, że Łódź jest ogólnopolskim liderem. Z pewnością nasze miasto ma na swoim koncie kilka doświadczeń, które mogą służyć innym miastom jako dobra praktyka w tym temacie. Jednak jeśli przyjrzeć się bliżej poszczególnym wypowiedziom lub działaniom władz Łodzi, może okazać się, że wiele musimy się nauczyć. Niestety działanie Zarządu Dróg i Transportu pokazuje, że zwłaszcza ta jednostka nie do końca rozumie: czym powinny być konsultacje społeczne; jakie wartości za nimi stoją; jakich podstawowych zasad należy się trzymać przy ich realizacji… http://www.fundacjafenomen.pl/fundacja/aktualnosci/475-konsultacje-rozlokowania-stacji-roweru-publicznego-w-odzi Do przeprowadzenia konsultacji społecznych w tej sprawie Zarząd Dróg i Transportu został zobowiązany przez radnych Rady Miejskiej w środę 12 lutego 2014 r Dlaczego więc przy określeniu „konsultacje społeczne” stawiamy znak zapytania? Zarząd Dróg i Transportu zignorował praktycznie wszystkie zasady prowadzenia konsultacji społecznych, określone w uchwale Nr LXIV/1357/13 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 12 czerwca 2013 r., przede wszystkim:

Spunk Fundacja Nowoczesnej Edukacji, Stowarzyszenie Topografie, Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi, Lodz Design, INSPRO – Instytut Spraw Obywatelskich, Stowarzyszenie „Obywatele Obywatelom”, Łódzka Inicjatywa na Rzecz Przyjaznego Transportu, Stowarzyszenie Fabrykancka, Fundacja Sendzimira, Jaskółka – Fundacja Na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, , Fundacja Subsidium, Stowarzyszenie Ruch Kapitału Społecznego, ZHP Chorągiew Łódzka Hufiec Łódź Widzew oraz Fundacja Miejski Kolektyw. - złożyli dzisiaj wniosek do prezydenta Łodzi o przeprowadzenie konsultacji społecznych zgodnych z prawem miejscowym. Jest to pierwszy taki przypadek w Łodzi, aby kilkanaście organizacji pozarządowych wnioskowało o taką formę konsultowania ze społeczeństwem Łodzi.

 

One Response to “Dogadamy się – chcemy konsultacji społecznych”

  1. David 29-12-2015 at 20:20 #

    władek pisze:Obejrzałem filmik w spariwe targowisk i muszę przyznać tylko częściowo racę. Częściowo ponieważ w filmie mf3wi się o traktowaniu zwierząt przez osoby sprzedające, a prawda jest taka że to kupujący najbrutalniej traktują zwierzęta , kupujący to osoby tak zwane handlarze im nie zależy w jakiej jakości dotrze zwierze byle załadować ,bo przecież i tak na zabicie jedzie,uboju. Chcąc zakazu sprzedaży tak naprawdę krzywdę po raz kolejny robicie rolnikowi temu ktf3ry się stara.Bo niby gdzie ma sprzedać co kol wiek? Jeśli do zakazu by doszło,, to nie było by już w Polskiego rolnictwa. Mnf3stwo małych gospodarek by padło, a tym samym i tak wiele pada poprzez mnożenie biurokracji i innych czynnikf3w jak np. ceny za skupy rożnych towarf3w.Uważam co do złego traktowania zwierząt na targowiskach powinno się wymf3c podstaw czyli ogrodzenie rampy i kilka innych szczegf3łf3w ,natomiast to właściciel powinien być karany jeśli jest złe traktowanie zwierząt .czyli, weterynarz powinien tez oberwać że nie dokonuje nadzoru, a jeśli dokonuje to ze nie reaguje.Tak więc proszę nie kreować opinii że to rolnik jest tym złym, bo w filmiku wszystkie konie jak krowy czy cielęta ładowali handlarze ktf3rym zwisa co i w jakim kawałku dojedzie, dla nich liczy się zysk. Za dawnych lat były takie punkty skupu czy to drobiu czy zwierząt to były dobre stare czasy może by Państwo i politycy pomyślało nad reaktywacją tego systemu, rolnik kontraktował, przywoził zważył i taka krf3wka czy konik był odprowadzony do wydzielonego miejsca .W dalszej części filmiku pokazane są prosięta i kury w tej kwestii powiem tyle że worki do zboża, nie nadają się do tego by wrzucać do nich prosięta natomiast te Worki jutowe były za dawnych czasf3w bardzo dobre zwierze się w nim nie pociło ,łatwiej mu się oddychało. a dziś takich worf3w w dostępie nie ma przynajmniej u mnie w Małopolsce nie wiedzę w sklepach. To by było na tyle .Proponuję autorom tego pomysłu pierw pożyć na gospodarce popracować by lepiej zorientować się jak to jest naprawdę bo przez dobre chęci bo nie powiem że nie ale niestety chcąc zakazu wydajecie wyrok na tych co produkują wam jeszcze tą zdrową żywność ,bo kto chce być wegetarianinem to fajno ale gro nie ma zamiaru rezygnować z tego co mu smakuje.A nie mając pojęcia o rolnictwie nie jest ładnie posądzać rolnika o to co złe bowiem czarne owce są wszędzie nie zaprzeczę. ale niestety filmik skierowaliście przeciw tym co tak naprawdę nie maja z tym złym traktowaniem wiele wspf3lnego .

Leave a Reply