Na spotkaniu w Lipsku

Na spotkaniu grupy pracującej nad projektem „BLOKI” zapadała decyzja, że Stowarzyszenie Fabrykancka będzie organizacją prowadzącą lokalny projekt w Polsce. Więcej szczegółów wkrótce. seminarium(Fot. Paweł Justyna)

BLOKI to międzynarodowy projekt artystyczny koncentrujący się na temacie (nie)sławnych blokowiskach, które przypominają czasy socjalizmu w Europie Środkowo-Wschodniej. Kuratorzy projektu stworzyli platformę dla międzynarodowej, interdyscyplinarnej krytycznej dyskusji tak aby wzmocnić poczucie odpowiedzialność mieszkańców za blokowiska i zaproponować nowe metody działania i społęcznej organizacji ich mieszkańcom.

Projekt został zainicjowany został w 2013 roku przez Instytut Goethego w Pradze. W skład grupy wchodzą kuratorzy kuratorzy i przedstawiciele organizacji z Litwy, Polski, Węgier, Słowacji, Mołdawii, Słowenii.

W ramach spotkania odbyły się też dwa panele dyskusyjne: 27.6.2014, 17.00 – 20.30, Auditorium/Villa, GfZK, Lipsk, Niemcy

Co nie tak z Blokami? Dlaczego funkcjonalizm przestał działać? Udział wzięli: Vytautas Buinevičius (LT), Blazej Filanowski (PL), Hanna Nowak-Radziejowska (PL), Vitalie Sprinceana (MD), Vladimir Us (MD)

Nowe utopie? „Social Urban Green”, samowystarczalności i sztuka zaangażowana społecznie Udział wzięli: Virág Major (HU), Andreja Džakušič (SI), Simon Macuh (SI), Mojca Puncer (SI)

No comments yet

Leave a Reply