FabrySTREFA

To przestrzeń prowadzona przez Stowarzyszenie Fabrykancka, miejsce wydarzeń kulturalnych, inicjatyw artystycznych oraz akcji prospołecznych, w którym twórcy mogli się swobodnie wypowiadać, korzystając z pomocy Stowarzyszenia Fabrykancka. FabrySTREFA mieściła się w sercu Łodzi, przy ulicy Piotrkowskiej 138/140, w dawnej fabryce Franza Ramischa.

FabrySTREFA łączyła ludzi zainteresowanych różnymi dziedzinami. Staraliśmy się budować jak najbardziej różnorodny program, aby przełamać atomizację środowisk twórczych. Tworzyliśmy miejsce spotkań i wymiany doświadczeń, przywracając sztuce i kulturze jej integracyjną wartość.

fabryscena

galeria

Od października 2008 roku do końca lutego 2012 roku organizowaliśmy lub gościliśmy w naszej przestrzeni szereg ciekawych inicjatyw. W FabrySTREFIE realizowali swoje projekty między innymi studenci wraz z wykładowcami z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Architektury Politechniki Łódzkiej oraz Akademii Muzycznej w Łodzi a także odbywały się imprezy w ramach festiwali i spotkań artystycznych. Aby inicjować wymianę doświadczeń nie tylko na poziomie lokalnym współpracowaliśmy także z artystami z zagranicy: Czech, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Holandii. Pragnęliśmy aby nasza działalność wzbogacała ofertę kulturalną Łodzi i przyciągała mieszkańców oraz turystów na ulicę Piotrkowską.

W skład FabrySTREFY wchodziły dwie przestrzenie:

  • Przestrzeń wystawiennicza – Galeria FabrySTREFA
  • Sala koncertowa – FabrySCENA

Leave a Reply