Archive | Media o nas RSS feed for this section

OFF Piotrkowska, Fabrykancka i spisek kultury

„(…) FabrySTREFA, która – chociaż nie przetrwała powstania OFF-a – mocno odbiła się na obecnym charakterze miejsca, ponieważ pokazała, że warto współpracować z inicjatywami kulturalno-artystycznymi.” Mikołaj Bendyk

Gazeta.pl: Najlepsze koncerty 2012 w Łodzi. Przypomnij je sobie!

Peve Lety, 28 stycznia, Fabrystrefa (zobacz raz jeszcze) „Koncert połowy nieistniejącego już zespołu Indigo Tree z całą pewnością zasłużył na miano najlepszego kameralnego występu 2012 roku.  Jeden człowiek, gitara i piękny, przepełniony smutkiem głos wystarczyły do tego, by całkowicie zahipnotyzować publiczność.

Przekrój: Nowa ziemia obiecana

„Jedno jest pewne. Fabrykancka wypromowała adres Piotrkowska 138. Kiedy na początku 2012 r. stowarzyszenie się stamtąd wyprowadziło, chrapkę na wolne lokale miała już połowa miasta. Zaczęła się bowiem rodzić Off Piotrkowska – miejsce, w którym niebawem wszyscy będą chcieli być.”

Dziennik Łódzki: 150 tys. zł na książki o Łodzi

„Stowarzyszenie Fabrykancka i „Tygiel Kultury” uznać można za zwycięzców miejskiego konkursu na wsparcie wydawnictw książkowych i czasopism związanych z Łodzią. Pierwsi dostaną 28 tys. zł na „Atlas Łodzi”, drudzy na prowadzenie kwartalnika w wersji papierowej i internetowej – 41 tys. zł.

Dziennik Łódzki: „Z pasją do starej i nowej Łodzi”

Łączy nas sprzeciw wobec prowizorki, obietnic bez pokrycia których widzimy wokół siebie bardzo wiele – mówią Paweł Justyna i Błażej Filanowski, członkowie zarządu Stowarzyszenia. Za receptę na te łódzkie bolączki uważamy pracę u podstaw. Aby uczynić miasto bardziej przyjaznym dla mieszkańców animujemy niezależne życie kulturalne i działamy na rzecz ochrony zabytków.

Uwolnijmuzyke.pl o Halli…

Halla Nordfjord – PiotrkOFF Festival i fabrySCENA Dwa wieczory. Dwa koncerty. Ta sama postać. Delikatna songwriterka z Islandii, za którą się tęskni i o która śpiewa proste, akustyczne piosenki. Kiedy wybierałem się na piątkowy koncert Halli Nordfjord nie wiedziałem jeszcze, że jej utwory wywołają we mnie tak silne emocje, że będę chciał usłyszeć je jak najszybciej po razRead the Rest…