Archive | Prasa RSS feed for this section

Gazeta.pl: Najlepsze koncerty 2012 w Łodzi. Przypomnij je sobie!

Peve Lety, 28 stycznia, Fabrystrefa (zobacz raz jeszcze) „Koncert połowy nieistniejącego już zespołu Indigo Tree z całą pewnością zasłużył na miano najlepszego kameralnego występu 2012 roku.  Jeden człowiek, gitara i piękny, przepełniony smutkiem głos wystarczyły do tego, by całkowicie zahipnotyzować publiczność.

Przekrój: Nowa ziemia obiecana

„Jedno jest pewne. Fabrykancka wypromowała adres Piotrkowska 138. Kiedy na początku 2012 r. stowarzyszenie się stamtąd wyprowadziło, chrapkę na wolne lokale miała już połowa miasta. Zaczęła się bowiem rodzić Off Piotrkowska – miejsce, w którym niebawem wszyscy będą chcieli być.”

Dziennik Łódzki: 150 tys. zł na książki o Łodzi

„Stowarzyszenie Fabrykancka i „Tygiel Kultury” uznać można za zwycięzców miejskiego konkursu na wsparcie wydawnictw książkowych i czasopism związanych z Łodzią. Pierwsi dostaną 28 tys. zł na „Atlas Łodzi”, drudzy na prowadzenie kwartalnika w wersji papierowej i internetowej – 41 tys. zł.

Dziennik Łódzki: „Z pasją do starej i nowej Łodzi”

Łączy nas sprzeciw wobec prowizorki, obietnic bez pokrycia których widzimy wokół siebie bardzo wiele – mówią Paweł Justyna i Błażej Filanowski, członkowie zarządu Stowarzyszenia. Za receptę na te łódzkie bolączki uważamy pracę u podstaw. Aby uczynić miasto bardziej przyjaznym dla mieszkańców animujemy niezależne życie kulturalne i działamy na rzecz ochrony zabytków.

Koncert Prinspóló – relacje

„Kto nie był niech żałuje. Prinspóló zagrali 21 września w Łodzi świetny koncert. Mocno naładowany pozytywną energią. Zacznijmy jednak od początku.Wieczór zaczął się nietypowo, bo od darmowej projekcji filmu “Backyard”. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana islandzkich zespołów. Celowo unikam tutaj określenia: islandzka scena muzyczna, ponieważ sami muzycy odżegnują się od takiego klasyfikowania. Film pokazuje, jak dobrzeRead the Rest…

FabrySTREFA w Kronice Miasta Łodzi

Fabrykancka ponownie została opisana  na łamach Kroniki Miasta Łodzi. Tym razem w numerze „Łódź wystawiennicza” 1(53)/2011, której tematem przewodnim są łódzkie galerie sztuki.  O FabrySTREFIE można przeczytać w artykule Marcina Kieruzela – „Inicjatywy kultury alternatywnej”. „Przestrzeń FabrySTREFY, ulokowana w dawnej fabryce Franciszka Ramischa należy dziś do największych i najciekawszych zarazem miejsc poświęconych kulturze alternatywnej. NiewieleRead the Rest…