Portal Fabrykancka.pl

Portal fabrykancka.pl – powstanie portalu wynikało z potrzeby stworzenia niezależnej przestrzeni do wypowiedzi dotykających problemów tożsamości, aktualnej sytuacji i przyszłości miasta Łódź. Fabrykancka.pl jest portalem dla każdego czytelnika zainteresowanego miastem Łódź, a w szczególności trzema zagadnieniami :
Kulturą, Urbanistyką i Historią.

W dziale Kultura czytelnik może odnaleźć autorskie artykuły komentujące najważniejsze wydarzenia kulturalne często uzupełnione obszernymi fotorelacjami. Mogą państwo zapoznać się z najnowszymi informacjami podawanymi przez łódzkie instytucje kulturalne, dotyczące ich najnowszych projektów. W dziale Wydarzenia czytelnicy tworzą aktualizowaną na bieżąco bazę koncertów, wystaw, spektakli, spotkań i imprez kulturalnych.
Miłośników komiksu zapraszamy do działu Fabrykomiks gdzie pojawiają się kolejne odcinki unikatowych komiksów których miejscem akcji jest Łódź.

Urbanistyka to dział, w którym znajdą państwo informacje o najnowszych inwestycjach, koncepcjach zagospodarowania przestrzeni oraz tworzenia architektonicznego wizerunku miasta. Śledzimy na bieżąco los łódzkich zabytków, których ochronie przyznajemy szczególną uwagę. Angażujemy się w akcje mające na celu uchronienie historycznej architektury i monitorujemy stan zagrożonych zabytków.
W dziale Historia systematycznie prezentujemy przystępne artykuły dotyczące historii miasta i losów jego mieszkańców.

Fabrykancka.pl zaprasza do współpracy wszystkich którym Łódź nie jest obojętna. Zapraszamy zainteresowane osoby, oraz instytucje, które szukają miejsca do wypowiedzi.

Portal jest projektem stowarzyszenia Fabrykancka.

Odwiedź fabrykancka.pl!

Leave a Reply