Dla prasy

O nas

Stowarzyszenie Fabrykancka to powołana w 2007 roku niezależna organizacja, skupiająca młodych i twórczych entuzjastów miasta Łodzi. Inicjatywa zrzesza kilkunastu studentów i absolwentów przeróżnych kierunków. Łączy nas przede wszystkim chęć działania i wychodzenia poza utarte schematy. Konsekwentnie realizujemy cele organizacji do których należą: inicjowanie wydarzeń artystycznych, działania na rzecz ochrony historycznej zabudowy miasta oraz interdyscyplinarna aktywność na polu kultury oraz promowanie walorów miasta Łodzi.

Najambitniejszym pomysłem Stowarzyszenia Fabrykancka było stworzenie FabrySTREFY – miejsce dla inicjatyw artystycznych. Korzystając z przestrzeni w dawnej Fabryce Ramischa, organizowaliśmy przez ponad trzy lata (09.2008-02.2012) różnorodne wydarzenia, które budowały interdyscyplinarny charakter miejsca: koncerty, spotkania, wystawy, spektakle.

Jesteśmy też twórcami internetowej platformy dla miłośników miasta – portalu fabrykancka.pl. Koncentrując się na trzech działach: Kultura, Urbanistyka i Historia, stworzyliśmy „żywe kompendium” wiedzy o mieście i jego mieszkańcach.

Promujemy koncepcje współistnienia historycznej zabudowy Łodzi z dobrą nowoczesną architekturą.  Realizując swoje zainteresowania, a zarazem odpowiadając na aktualne problemy naszego miasta, łączymy dyskusje o architekturze współczesnej z działaniami na rzecz ochrony zabytków.

Od zarejestrowania stowarzyszenia w 2007 roku, Fabrykancka utrzymuje się wyłącznie ze składek członkowskich, darowizn oraz dzięki wsparciu prywatnych sponsorów.

Materiały do pobrania:
logotyp Stowarzyszenia Fabrykancka
logotyp FabrySTREFY
logotyp FabrySCENY

 

No comments yet

Leave a Reply